Мариновані гриби – нарешті з'явилися гриби, після кількох годин походу до лісу ми привезли кошик грибів. Більшість залишиться у вигляді сушених грибів, але за осінь я заправлю понад 30 баночок маринованих грибів як закуску і як подарунки друзям. Багато цікавих рецептів дивіться на сайті podobaika.com.
Мені найбільше подобаються мариновані маслюки, але я також мариную підосиновики, червоні кедрові гриби та лисички. Також рекомендую перевірений та дуже смачний рецепт кисло солодкий салат з огірків та перцю в банках на зиму.
Розсіл у мене виходить кислуватий, але не надто, трохи солодкуватий. Деякі гриби мариную в спиртовому оцті, а деякі в білому винному, вони дуже смачні, а винний оцет не такий шкідливий.
Складові:
Розлити по 6 баночках по 200 мл.
- Оцет
- 0,5 л води
- 1 велика цибулина
- 3⁄4 склянки 10% спиртового оцту
- 0,5 склянки цукру
- 2 лаврові листи
- 2 столові ложки солі
- кулька трави на банку
- 2 кульки перцю горошком на банку
- пів чайної ложки насіння гірчиці на банку
- 0,5 л води
- 1 велика цибулина
- 1 склянка оцту
- 0,5 склянки цукру
- 2 лаврові листи
- 2 столові ложки солі
- кулька трави на банку
- 2 кульки перцю горошком на банку
- пів чайної ложки насіння гірчиці на банку
Підготовка
1. Гриби почистьте, краще використовувати дрібні гриби, я люблю, коли головка зі шматочком ніжки.
2. Налийте в каструлю воду, коли вона закипить, киньте гриби і тушкуйте на повільному вогні 3 хв.
3. Висипте гриби на сито і залийте холодною водою, щоб змити піну. Незалежно від того, який оцет ви використовуєте, розсіл буде однаковим.
4. У каструлю налити воду, нарізану соломкою цибулю, лавровий лист, оцет, цукор і варити на повільному вогні 5 хвилин, цибуля повинна стати склоподібною. Перекладаємо цибулю в банки та викидаємо лавровий лист.
5. На дно кожної банки покласти насіння гірчиці, перець у зернах, запашний перець та виловлену з розсолу цибулину. У кожну банку покладіть заздалегідь приготовлені гриби (теплі або холодні, не має значення). Наповнені банки залити розсолом, закрити та пастеризувати 5 хвилин з моменту закипання води.
Підготовка до зими
Літо – найкращий час, щоб розкласти по банках цілу купу смачних фруктів. Полуниця або малина, з яких можна приготувати домашні сиропи та соки. Приклад такого дуже корисного соку є ідеальний сік чорноплідної горобини або сік чорної смородини. Обидва соки багаті, наприклад. у вітамінах групи B, які зміцнять наш організм узимку.
Також смачними будуть всілякі джеми та мармелади. Відмінно підійде для бутербродів або як додаток до тортів. Я завжди із задоволенням готую полуничне варення та сливове варення. Моїм дітям вони дуже подобаються як добавка до млинців. Якщо ви шукаєте інші цікаві ідеї для варення, рекомендую скуштувати варення з гарбуза https://podobaika.com/varennya-z-garbuza-i-yabluk-na-zymu-prostyj-reczept/. Можемо зберігати фрукти у вигляді готових компотів. Восени я готую компот зі слив, між іншим. Ви також можете приготувати їх у розсолі з оцту. Дивіться мій рецепт слив в оцті. Якщо ви не маєте часу заготовляти консерви для баночок, їх завжди можна просто заморозити. Я зокрема заморожую ягоди на зиму, для яких сезон особливо короткий.
Смачного!