Багато людей полюбляє німецьке чи чеське пінне. Однак в Україні теж виготовляють гідні варіанти хмільного напою. Зокрема, відомий львівський виробник «Правда». Його історія починається у 2014 році. Пивоварня розташувалася на центральній площі міста в приміщенні колишнього ЦУМу. Сьогодні в серці міста Лева розмістився цілий театр пива. Тут можна насолодитися вітчизняним напоєм, смачними стравами та живою музикою.
Від ідеї до світового визнання
Засновником пивоварні став Юрій Заставний. Він надихався майстрами приготування пінного з Бельгії. Як розповідає сам Юрій, ідея створення пива виникла завдяки трьом чинникам:
- любові до пінного;
- безликості ринку напою;
- бажанню покращити місто Лева.
Чоловік не хотів варити пінне за чужою рецептурою. Він вважає, що поціновувачі чеського, німецького чи бельгійського пива знайдуть спосіб його випити. Юрій захотів створити оригінальний львівський стиль пивоваріння — і йому це вдалося. Крафтовий напій завоював не одну міжнародну нагороду. Сьогодні не обов’язково їхати на захід країни, аби посмакувати пінним — ви можете замовити пиво Правда на maudau.com.ua. Однак успіху передувало навчання. Юрій пройшов стажування на пивоварнях Нідерландів та Бельгії, відвідував фестивалі пива, а також заводи з виготовлення обладнання для створення пінного. Компанія взяла краще з різних куточків світу, поєднавши інжиніринг із Чехії, консалтинг із Бельгії, лінію з Німеччини та систему розливу пива в келихи з Іспанії. У виготовлення напою залучений і пивовар з Америки. Завдяки такій колаборації на компанію чекав успіх. Тут може виготовлятися до 1,5 млн л пінного на рік. Аби контролювати якість та дотримання технологій, напій виробляють порівняно невеликими партіями. Компанія чи не єдина в країні використовує спосіб подвійної ферментації. Після розливу в хмільне домішують додаткову порцію цукру та дріжджів. Завдяки цьому пиво насичується вуглекислим газом і повторно ферментується в пляшках. Термін придатності такого напою може досягати року.
Асортимент компанії
Під брендом «Правда» виготовляються різні сорти пінного. Зокрема, ви можете спробувати такі типи пива:
- бельгійське;
- ірландське;
- американське;
- німецьке;
- чеське.
Звісно, є й українські сорти. Наприклад, унікальне хмільне з бузиною, чорносливом, обліпихою, ружею. Є лінійка і з кавою. Знайти улюблений смак допоможе маркет алкогольних штук. Пиво вариться на основі українського хмелю. В асортименті бренду, окрім напою класичного кольору, є ще й напівтемне та рожеве пінне. Компанія пропонує різні типи хмільного: ель, лагер, пільзнер, портер, пшеничне, стаут, фруктове, IPA. Його міцність варіюється від 3 до 11%. Уся мануфактура розташована у Львові — пивоварні тепер є у двох районах міста.