У літню пору не полінуйтеся зробити фруктово-ягідні заготівлі на зиму, щоб продовжити сезон їх споживання на тривалий час. Одним з фаворитів літніх ягід є полуниця, з якої варять на зиму варення.
Вирішивши зварити полуничне варення, господині питають, скільки цукру класти на 1 кг ягід? Однозначної відповіді тут немає, оскільки це залежить від вашої любові до солодкого, бажаної консистенції варення і технології варіння.
На сайті https://tvoe.media/ ви знайдете для себе багато корисної, цікавої та пізнавальної інформації з різних сфер життя. Приємного читання.
Класичні пропорції
В рецептах полуничного варення ви зустрінете в списку інгредієнтів різну кількість цукру на 1 кг ягід – від 1,5 кг до 500 г, інколи цукор взагалі не додається.
Варення з гармонійним співвідношенням сиропу і ягід вийде в класичному варіанті, коли на 1 кг полуниці береться 1 кг цукру. Від цих пропорцій і будемо відштовхуватися, враховуючи також, що цукор впливає ще й на густоту сиропу у варенні.
Якщо ви на 1 кг полуниці додасте 1,5 кг цукру, то отримаєте варення з великою кількістю густого сиропу, який можна подати до млинців, сирників або каш. Але якщо ви любите їсти варення в прикуску з чаєм, то краще додати менше цукру, щоб отримати рідший сироп.
Якщо полуниця солодка, для отримання якісного варення на 1 кг ягід можна взяти і 900 г цукру, але краще перестрахуватися і взяти все ж 1 кг. Технологія варіння звичайна – засинаєте полуницю цукром, після виділення соку ставите на плиту і варите 3 рази по 5 хвилин з наступним охолодженням ягідної маси. Не забувайте помішувати, знімаючи піну. Останній раз можете проварити трохи довше, якщо хочет отримати більш густе варення.
Лимонна кислота - баланс смаку і густоти
Якщо ж полуничне варення з класичними пропорціями ягід і цукру здається вам занадто солодким, збалансувати смак можна, використовуючи свіжовичавлений лимонний сік. Така добавка не тільки поліпшить смак варення, але й виступить у ролі загусника, так як лимони багаті на пектин.
Використовуючи класичну пропорцію ягід і цукру 1: 1 приблизно за 20 хвилин перед кінцем варіння вичавіть в полуничне варення сік з 1-2 дольок лимона.
Зменшення кількості цукру на 1 кг полуниці
Вирішивши зварити полуничне варення, часто недосвідчені господині нехтують стандартною нормою цукру, тим самим, роблячи серйозну помилку. Адже цукор, як уже згадувалося раніше, додається у варення не тільки для солодкого смаку. Розчиняючись у воді, він утворює сироп, густота якого надає майбутньому варенню необхідну концентрацію і однорідність.
Якщо ви хочете зменшити кількість цукру, слід вибрати рецепт варіння полуничного варення з використанням натуральних загусників – пектину або агар-агару, які додадуть сиропу відповідну густоту зі зменшеною нормою цукру на 1 кг ягід.
Важливі поради та зауваження
Існують рецепти варіння полуничного варення і зовсім без цукру. Технологія полягає в багаторазовому прогріванні ягідної маси з подальшим охолодженням при кімнатній температурі. Для варення без цукру слід відібрати стиглі ягоди солодких сортів. Сік лимона можете додати за смаком.
Щоб зварити якісне і смачне полуничне варення з додавання цукру менше певної норми, чітко дотримуйтесь рецепту.
І наостанок важливе зауваження. Коричневий цукор використовуйте для приготування варення тільки в тому випадку, якщо плануєте його швидко з'їсти. Коричневий цукор, як відомо, корисніший звичайного білого, але консервант з нього поганий.
Удачі вам в дотриманні цукрових пропорцій і смачного полуничного варення!